Belépés

Regisztrálás



Gyakran ismételt kérdések

Mennyi idő alatt kapom meg az aktiváló kódot?

Bankkártyás fizetés esetén a kézbesítési idő azonnal megtörténik !!!
Azonnali kézbesítés csak és kizárólag sikeres bankkártyás fizetés esetén garantált.
Banki átutalás esetében 24 órán belül!

Hány darab számítógépen használható a termékkulcsot?

A termékkulcsot egy darab eszközön lehet aktiválni. Az aktiváló kulcs áthelyezése másik eszközre lehetséges abban az esetben ,ha a már telepített eszközről előtte eltávolítja!

Milyen támogatást kaphatok, ha segítségre van szükségem?

Amennyiben problémája van az aktiválással kapcsolatban, kérem vegye fel velünk a kapcsolatot. Küldjön nekünk egy e-mailt, vagy töltse ki a kapcsolatfelvétel modult és mi 12 órán belül felvesszük Önnel a kapcsolatot.
Javasoljuk e-mailben, vagy a kapcsolat modulon keresztül vegye fel velünk a kapcsolatot, mert az elektronikus kapcsolatvétel visszakereshetõ, követhetõ és áttekingetõ. Megrendelést és hibabejelentést adatkezelési és adminisztrációs okokból nem áll módunkban telefonon felvenni. Ilyen esetben használja kapcsolatfelvétel modult a kapcsolat menüben.

Miért nem sikerül aktiválni a programot?

Javasoljuk a szoftver új telepítését a vásárláskor e-mailben kapott biztonságos letöltõ forrásból, illetve a gyártó weboldaláról. Az egyéb forrásból származó, már korábban telepített szoftverek esetén nem garantálható a mûködés és jogtisztaság. A megvásárolt szoftver letöltési linkjét a termék aktiváló kulccsal (licenc) együtt a kézbesítési e-mailben találja a vásárló.

Miért nem kaptam visszaigozoló e-mailt vásárlás után?

Amennyiben nem kapott rendelés visszaigazoló e-mailt a vásárlás után 30 percen belül, kérjük ellenõrizze a levélszemét (spam) mappáját vagy a promóciós mappát. Ha ott sem találja a visszaigazoló levelet vegye fel velünk a kapcsolatot a kapcsolat modulon keresztül vagy e-mailben, hogy ellenõrizni tudjuk az adatokat. Az adatok ellenõrzése után a lehetõ leggyorsabban megszüntetjük a problémát. Mindig ellenõrizze a spam (levélszemét) mappát is!

Mennyi időn belül kell letölteni és aktiválni a programot?

A megvásárolt szoftverlicencnek, és az aktiváló kulcsnak nincs felhasználási, lejárati határideje, így a vásárlás után az akár hetekkel késõbb is felhasználható és aktíválható.

Milyen fizetési lehetőségek vannak?

Lehetséges a bankkártyás fizetés OTP SimplePay (Visa, Mastercard, Maestro), BARION (Visa, Mastercard, Maestro) elektronikus átutalást (elõreutalás).
A vásárló fizetõeszközének adatai nem kerülnek a TECH4U birtokába, sem pedig tárolásra. A fizetõeszköz adatainak kezelését és a tranzakciót a bank rendszere végzi. A weboldal használata és az online vásárlás során minden adatot és a tranzakciót fejlett SSL/TLS titkosítás (https://), valamint a bank fejlett rendszere véd, amely biztonságos vásárlást tesz lehetõvé.
Az SSL/TLS technológia biztosítja a biztonságos kommunikációt az adatok védelmét! Nem csak az online fizetés, hanem a tech4u webáruház is védett, adat titkosított, hitelesített módban elérhetõ a látogatók számára. Vásárlóinknak azt javasoljuk, hogy megbízható és vírusvédelmi rendszerrel ellátott számítógéprõl indítson online tranzakciót és online vásárlásai során legyen mindig körültekintõ.

Mit tartalmaz a Végfelhasználói Licenc Szerződés ( EULA) ?

Jelen felhasználói feltételek (EULA) elfogadásával a Felhasználó a megvásárolt, ÚJRAHASZNOSÍTOTT szoftvertermékre élettartam /„örök”/ felhasználói jogosultságot szerez. A felhasználói jogosultságot a szoftvergyártó által forgalomba hozott elektronikus termékkulcs, vagy eredetiséget igazoló COA matrica, valamint a vásárlási számla és EULA igazolja.
• Ez a dokumentum a szoftvertermék számlájának a részét képezi.
Az átruházással kapcsolatban alkalmazott jogszabályok és irányelvek:
• Európai Legfelsőbb Bíróság 2012., C-128/11. határozata. (A terjesztési jog kimerülése, a jogszerű megszerző fogalma.)
• 2009/24/EK és 2001/29/EK Európai Parlamenti irányelvek. (A számítógépi programok jogi védelméről.)
• 910/2014/EU EP rendelet és 137/2016. (VI. 13.) Korm. rendelet. (A digitális hitelesítés szabályairól.)
• 1/2018. (VI. 29.) ITM Korm. rendelet. (A digitális archiválás szabályairól.)
A Vállalkozás a Felhasználó felé az alábbiakat szavatolja:
• A termékhez a Vállalkozás jogszerűen, dokumentálva jutott hozzá. A kiállított dokumentumok digitális tanúsítvány hitelesítéssel ellátottak és a bizonylat 1/2018. (VI. 29.) ITM rendelet irányelvei szerint hiteles archiválásra kerültek.
• A termék az Európai Unió/EGK területén került eredetileg forgalomba a szerzői jog tulajdonosának hozzájárulásával.
• A forgalomba került szoftverlicenc tovább értékesítése a szoftvergyártó hozzájárulása és engedélye nélkül is megengedett, mivel az eredeti jogtulajdonos terjesztési joga az EU 2009/24/EK irányelve, továbbá az Európai Bíróság (Curia) 2012. C-128/11. határozata alapján az első forgalomba hozatal alkalmával kimerült (jogkimerülés).
• Az átruházott licenc nem áll használat vagy korlátozás alatt, valamint a szoftver az eredetileg telepített adathordozóról eltávolításra került, vagy az eleve nem került felhasználásra.
1. A Felhasználó részére elektronikus formában került kézbesítésre a licenc. A termékkulcs alapján a szoftver használatának jogosultsága egyértelműen megállapítható. A szoftverlicenc megvásárlásával a Felhasználó szoftverfelhasználói jogot szerez és nem a szoftver tulajdonjogához jut hozzá. A Felhasználó a szoftvert nem adhatja bérbe, lízingbe és kölcsön, ellenben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően jogosult a szoftverlicenc harmadik fél részére történő tovább értékesítésére.
2. A Felhasználó köteles a szoftverhez kötődő szerzői jogok védelmének tiszteletben tartására. A program csak a jelen feltételek, valamint a gyártó végfelhasználói feltételeinek elfogadása esetén futtatható. A Felhasználó egyidejűleg egy számítógépen telepítheti és használhatja a szoftverterméket, így egy példány használatára jogosult (kivétel a több felhasználós licencek). Tilos a szoftvertermék példányának a többszörözése, a visszafejtési technika alkalmazása vagy a szoftver feltörése, megkerülése.
3. A Vállalkozás 12 hónap korlátozott idejű műszaki jótállási kötelezettséget vállal a termék átadását követően, annak telepítési és aktiválási akadálymentességére. Olyan üzemeltetési akadályoztatás esetén, amelyekért a Vállalkozás vonható felelősségre, a Vállalkozás kötelezi magát a termék haladéktalan kicserélésére. Amennyiben a csere jogi, vagy technikai okokból nem lehetséges vagy a Vállalkozás a döntése alapján nem így jár el, abban az esetben a termék teljes vételára visszatérítésre kerül. A Vállalkozó nem kötelezhető arra, hogy a szoftverterméket megszabadítsa azoktól a jogi terhektől, akadályoktól, amelyek annak használatát megakadályozzák. A Vállalkozás nem vállal felelősséget a termékkel és annak használatával kapcsolatban keletkező közvetlen vagy közvetett anyagi kárért vagy veszteségért. Amennyiben nem zárható ki a Vállalkozó felelősége, úgy kártérítési kötelezettsége a szoftvertermék vételárára korlátozódik.
4. A Felhasználó jogosult a szoftvergyártó részéről biztosított szoftverfrissítések, biztonsági javítások letöltésére és igénybevételére annak élettartama alatt, illetve amíg azt a gyártó biztosítja.
5. A jelen EULA által nem szabályozott kérdésekben a szoftvergyártó végfelhasználói licencszerződése, továbbá a Magyar és az Európai Uniós vonatkozó jogszabályok rendelkezései az irányadók. Jogvita esetén a Vállalkozás székhelye szerinti Bíróság illetékes.

Mit jelent a Retail licenc?

Retail (kereskedelmi)
A szoftver teljes csomagolt termékét (FPP-Full Packaged Product) általában „dobozos példánynak” nevezik a "Retail" licencek esetében, bár ez manapság inkább a kereskedelmi csatornára értendő és nem szó szerint fizikai terméket jelent minden esetben, hiszen ma már online módon is (letöltés) beszerezhetők a kereskedelmi termékek, amikor nincs fizikai termék. Kiskereskedőtől vagy online vásárolja meg a Microsoft Áruházból. A Retail termékkulcsok könnyen átvihetők egy másik számítógépre pl. Microsoft fiók segítségével.

Mit jelent a OEM licenc?

OEM (Original Equipment Manufacturer)
Azokat a szoftver termékeket nevezik OEM-nek (Eredeti Berendezés Gyártó), amelyeket rendszerépítők, számítógépgyártók (pl. DELL, HP, Lenovo...) számára licencelnek. Egyes esetekben az OEM kulcs be van ágyazva a gép UEFI (korábban BIOS) programjába. Az OEM licenc lehet nem márkaspecifikus is, azaz nem "brand" (márka) gépeken is felhasználhatók. Ilyen eset például amikor valaki előtelepített, működő Windows rendszerrel vásárol számítógépet és a számítógép árába bele van építve a Windows szoftver is. Az OEM licencek eredetileg hardver kötöttséggel kerülnek forgalomba, de a hardverkötöttség alól kivonhatók és tovább értékesíthetők az EU/EGK területén legálisan a szoftvergyártógyártó tiltakozása ellenére is az Európai Bíróság C-128/11. sz. ügyben hozott ítélete, valamit a 2009/24/EK Európai Parlamenti irányelvek alapján. Még abban az esetben is, ha a gyártó szerződése ezt tiltja, mert ilyen esetben a szerződés vonatkozó pontja érvénytelen. Az OEM licencek telefonos aktiválással vihetők át másik számítógépre, amennyiben az előző gépen inaktiválásra került.

Mit jelent a MAK licenc?

MAK (Volume)
Mennyiségi licenc konstrukciót jelent, azaz többszörös aktiválási kulcs, amely elsősorban üzleti, nagyobb vállalati, kormányzati környezetben jelent optimális megoldást nagyobb számú számítógépek esetén, amikor egy kulccsal meghatározott számú számítógép aktiválható. Lehetővéteszi nagyobbszámú géppark egy kulccsal történő aktiválását és az aktiválási automatizálást is. A MAK egyszeri alapon aktiválja a rendszereket a Microsoft tárolt aktiválási szolgáltatásainak segítségével. Lehetővé teszi a független aktiválást is amikor a számítógép egyedileg kapcsolódik a Microsoft aktiváló szerveréhez. Az Európai Bíróság C-128/11. sz. ügyben hozott ítélete és a BGH határozata alapján megengedhető és legális a mennyiségi (Volume) licencek egyesével történő tovább értékesítése, amennyiben annak szóban forgó példányát az eredeti vásárló használhatatlanná tette (törölte), illetve abban az esetben is, ha az adott licenc eleve nem került felhasználásra.

Elérhetőségek

E-mail: tech4u.hu@gmail.com
Telefon: +36 20 416 9311